Botoks

Anasayfa Botoks

Botoks

Botoks Nedir?

“Clostridium botulinum” isimli bakteriden elde edilen, orta ve derin kırışıklıkları gidermede kullanılan, cerrahi olmayan, kozmetik bir üründür.

Botoks Nasıl Uygulanır?

Botoks derinin “Dermis” tabakasının altına, ucu çok küçük olan bir iğneyle, ağrısız ve acısız bir şekilde uygulanır.

Botoks Cilde Nasıl Bir Etki Eder?

Botoks, sinir uçlarına temas eder ve buradaki işlevleri yavaşlatarak, kırışıklıkların oluşmasının önüne geçer.

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoks, kırışıklığın ve sarkmanın olduğu hemen hemen her küçük bölgeye uygulanabilir. Genellikle kırışıklık ve sarkmanın en çok olduğu bölgeler ise; alın, burun kenarları, burun ucu, kaş, dudak çevresi, gözaltı, gözün etrafındaki kaz ayaklarının oluştuğu bölge, eller, boyun, dekolte ve mimik çizgilerinin çok belli olduğu bölgelerdir.

Botoks Herkese Uygulanabilir mi?

Botoks, ağır hastalık ve rahatsızlığı olan kişiler dışında herkese uygulanabilmektedir.

Botoks’tan Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Botoks sonrasında cildi bir gün boyunca darbe ve yoğun güneş ışığından korumalı, 2 gün de sıcak suyla duş alınmamalıdır.

Botoks Sadece Kırışıklık Tedavisinde mi Kullanılır?

Hayır! Botoks, sarkma ve kırışıklıkların tedavisinin yanı sıra “terleme” probleminde de kullanılabilmektedir. Aşırı terleme sorunu çeken kişilerin koltuk altlarına, avuç içlerine, ayaklarına, diz-kol eklemlerinin katlandığı yerlerine uygulanabilir.

Botoks İşlemi Sırasında Acı Hissedilir mi?

Hayır! Botoks işlemi öncesinde uygulama yapılacak bölgeye hafif bir şekilde anestezik krem uygulanır ve enjekte sırasında kişi hiçbir şey hissetmez.

Botoks Kalıcı mıdır?

Hayır! Botoks’un etken maddesi zamanla yavaş yavaş etkisini yitirmeye başlar. Kullanılan malzemenin kalitesine göre bu süre 4-6 ay aralığında olmaktadır. Bu sürelerin sonunda kişi eğer isterse tekrar botoks uygulaması yaptırabilir.

Botoks’un Etkisi Geçince Tekrar Yaptırmak Sağlıksız mıdır?

Hayır! İkinci veya daha fazla olacak şekilde Botoks uygulaması yaptırmak kişiler için daha sağlıklı olacak ve kırışıklıkların görülme süresini önemli ölçüde azaltacaktır.

Botoks Ne Kadar Bir Sürede Uygulanır?

Botoks işlemi, bir kahve molası süresi kısalığında, ortalama 15-20 dakikalık bir sürede yapılabilmektedir.

Botoks Migren Tedavisinde Kullanılabilir mi?

Tek başına yeterli olmasa da alın bölgesine uygulanan botoks, buradaki sinirleri uyuşturacağı için kişinin migren ataklarını da önemli ölçüde azaltacaktır.

Botoks Vajinismus Tedavisinde Kullanılabilir mi?

Tek başına yeterli olmasa da Botoks cinsel birleşmeyi imkansız hale getiren vajen çevresi pelvik kaslara uygulanır ve bu kasların duyarlılığı azaltılarak vajinismus çözülür.  Uygulamadan 10 gün sonra kişi tekrar cinsel hayatına geri dönebilir.