Karın Germe

Anasayfa Karın Germe

Karın Germe

Karın germe estetiği amdominoplasti olarak isimlendirilmiştir. Karın derisi sarkıklığı olan fakat vücut kontürleri biçimsiz olan kadın ve erkeklere uygulanabilir.

Karın Germe Estetiği Türleri

Estetik iki farklı şekilde niteleniyor. Karın germe estetiği tam karın germe estetiği (Abdiominoplasti) dışında, kısmi karın germe ameliyatı (mini – abdominoplasti) olarak yapılıyor. Doktorunuzun yaptığı muayene sonrasında, sizin karnınız için hangi müdahalenin yapılması gerektiği belirlenecektir. Gerekli bilgilendirme yapıldıktan sonra, ameliyatın nasıl gerçekleşeceği konusunda detaylandırma yapılacaktır.

Karın Germe (Amdominoplasti)

Orta ve alt karın bölgesinde mevcut olan fazla yağ kütlelerinin alınmasıdır. Ayrıca sarkık halinde olan cilt dokusunun da yok edilmesi sağlanır. Karın kaslarının gerilerek, sağlamlaştırıldığı estetik dokunuşlar ile karnınızın hayal ettiğiniz gibi olması mümkündür. Estetik operasyon sonrasında göbek tamamen yok olacaktır. Karın görünümü düz hale gelecektir. Ameliyata bağlı izin ne kadar kalacağı hususunda karın germe uygulamasını yapacak olan doktorunuz en doğru bilgiyi verecektir. Uygulama tamamen sizin karnınıza göre yapılacak olduğundan, sonrasındaki görüntünün de net şekilde belirtilmesi, doktor muayenesi sonrasında olacak. Operasyonun süresi 2 ile 5 saat arasında değişecektir.

Kısmı Karın Germe (Kısmi Amdinoplasti)

Kısmı amdinoplasti doktorunuzun daha kısıtlı bir bölgede estetik operasyon uygulaması anlamı taşıyor. Her iki uygulama da çoğu zaman genel anestezi altında gerçekleşiyor. Estetik operasyon kilo vermeyi düşünen kişiler tarafından talep edilmemeli. Kilo vermiş olan ve sarkıklık sorunu yaşayan kişiler için bu operasyonun başarılı sonuçlar vereceğini söyleyebiliriz. Kısmı karın germe süresi yaklaşık olarak 1 – 2 saat sürmektedir.

Amdominoplasti Sonrası İyileşme Süreci

Yapılan estetik uygulamanın ardından ilk gün karnınızda şişlik ve ağrı hissetmeniz normal. Ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen bu ağrılar geçicidir. Drenler 1 ile 3 gün arasında, dikişler ise 1 – 3 hafta arasında bir süre içinde alınacaktır.

Estetik operasyon sonrasında bir ile üç gün arasında hastanede kalmanız istenebilir. İyileşme sürecinin hızlanması açısından enfeksiyon riskinin önüne geçilmesi önemlidir. Kişinin kendisini eskisi gibi sağlıklı hissetmesi 1 – 2 ayını alacaktır.

Estetik operasyon sonrası iş türünüze göre değişmek üzere de olsa, işe dönme süreniz 2 ile 4 hafta arasında değişecektir. Yara izinin geçmesi ise 3 ile 6 ay arasında iyileşme sürecini tamamlayacaktır.

Karın germe operasyonunda doktorunuzun önerilerini dikkate almanız halinde, iyileşme sürecinin son derece kolay şekilde atlatılacak olduğunu bilmelisiniz. Doktorunuzun muayeneleri ile iyileşme süreci hakkında detaylı bilgi almanız mümkündür.