Göğüs Büyütme

Anasayfa Göğüs Büyütme

Göğüs Büyütme

Göğüslerinin küçük olmasından şikayet eden kadınlar büyütme için kliniğimize başvuru yapabilmektedir. Operasyonla çözüm alınabilir.

Meme Büyütme İşlemi
Genel bir tanım yapmak gerekirse gögüs büyütme küçük boydaki göğüslerin, protezler ya da yağ enjeksiyonu yaparak daha büyük görünmesini sağlayan bir operasyon işlemidir. Bu ameliyatın temel amacı esetik kaygılardır. Kliniğimizde, hacmen küçük göğüslere etkili çözümler sunmaktayız.

Ameliyattan Sonra Nasıl Bir Süreç Bekliyor

Gögüs büyütme  operasyonu öncesinde başvuru yapan hasta, gerekli tetkiklerden geçirilir ve daha sonra  ameliyat başlatılır. Silikon ameliyatı ortalama 1 saat süren bir işlemdir.  Genellikle ameliyatın olduğu gün ya da bazen diğer güne sarkan şekilde hastalar taburcu edilir. Ancak evde istirahate önem verilmelidir.

  • Protez göğüs, kas arkasına ya da önüne konması haline göre değişen biçimde bazı yan etkiler yapabilir. Fakat çoğu zaman ağrı hissi olmaz, sadece dolgunluk hissi bir miktar rahatsız edici olabilir. Ameliyat yerinde bir miktar şişlik olması da normaldir ve bu 3 güne kadar geçer. Ödem atma süreci olarak da bilinen bu süreç 3 günden sonra tamamen azalır. Şişlik gittikçe, kol ve gövdede rahatlama olacaktır. Bir ay boyunca sporcu sütyeni kullanılması gerekir. bunun nedeni hem şekillendirme yapılması hem de  pansuman korunmasıdır.
  • Meme protezi yaptıran bir kişi ameliattan sonra üç hafta boyunca çok hareketli aktivitelerden uzak durmalıdır. Bir aydan sonra yavaş şekilde hareket artırılmalıdır. Özellikle kol bölgesini zorlayacak, tenis, voleybol, basketbol gibi sporlardan uzak durmak gerekir. Ayrıca 2 -3 aya kadar sauna, solaryum gibi işlemlerden de kaçınmak gerekmektedir. Kliniğimizde sonraki sürece dair ayrıntılı bilgi verilmektedir.